VITAJTE V NAŠOM ŠTÚDIU

TO SPRÁVNE MIESTO NA VAŠU NAHRÁVKU

Tatraground records je nahrávacie, produkčné a postprodukčné štúdio, ktoré sa nachádza v blízkosti troch národných parkov v Poprade. Zaoberá sa eletronickou ale aj akustickou hudbou, reklamou a poradenstvom v zábavnom a kreatívnom priemysle. Ponúkame kompletný servis služieb od vytvorenia nahrávky, mixingu, masteringu, zabespečenia profesionálných štúdiových muzikantov, až po poskytnutie cenných rád.

V blízkosti štúdia je niekoľko penziónov ako aj reštaurácií, ktoré je možné využiť na relax a oddych medzi nahrávaním.

ŠTÚDIO

Vytváranie záznamu sa deje v akusticky upravenej miestnosti. K dispozícií sú dynamické, kondenzatorové ako aj elektrónkové (lampové) mikrofóny. Vlajková loď študia je vintage mikrofón Neuman C7. Z preampov je potrebné vyzdyhnúť Avalon 737, ako aj TL Audio VP1. Disponujeme AD DA prevodníkmi RME 800, MOTU HD192, Apogee raut2. DAW používame Cubase 7.5

Podľa požiadaviek klienta vieme dodať digitálny ale aj analógový mixing. Na upravovanie nahrávok sa používajú VST pluginy, DSP karta UAD2, DSP karta PowerCore 6000 a analógový hardware. Samotný summing sa pri analógovom mixingu deje mimo DAW, teda na analógovej konzole SONY. Zmixujeme Vám nahrávky u nás nahraté, ako aj nahraté niekde inde.

Mastering ponúkame digitalný a analógový. Na digitálny “in the box” využívame DSP karty od Universal Audio a Masteringový procesor MD3 od PowerCore 6000. Na analógový mastering sa používajú kopresory SSL a DRAWNER, lampový vitalizér od SPL a lampový EQ od TL Audio.

Tatraground records disponuje množstvom kvalitných syntetizátorov. V prípade zle zvoleného nástroja vo Vašej skladbe alebo nespokojnosti konkrétneho zvuku po jeho zvýraznení(mixing a mastering často ukáže a zvýrazní chyby ako chrapčanie, pukanie, hučanie a pod.) Vám vieme daný nástroj alebo zvuk zameniť za kvalitnejšie vzorky.

VÁŠEŇ & SKÚSENOSTI

Tatraground records má filozofiu v správnej kombinácií digitálnej a analógovej techniky. Snaží sa využiť prednosti obidvoch smerov a tak docieliť kvalitný zvuk, ktorý má čírosť, priestor, vzdušnosť a “tučnotu”.  Využíva na to kvalitne ad/da prevodníky, dsp karty s pluginmi, vst pluginy a hlavne analógový hardware.

 

Špecializácia štúdia je elektornická a tanečná hudba, samozrejme máme bohaté skúsenosti aj s akustickými nahrávkami, nahravaním vocálov a ich úpravou, zrealizujeme Vám akustickú reklamu na kľúč, vytvoríme Vám hudobné podklady pre Vaše vystúpenia, a taktiež hudbu k divadlu alebo k filmu.

Zdenko Čepe

Sound Engeneer

 

We are proud to work with